Wyobraź sobie …

– Przypadek pierwszy: kupiłem samochód “A” bez sprawdzania, po 3 000 km okazało się, że skrzynia biegów jest do wymiany, a na dachu jest 5kg szpachli, przez co nie mogę zamontować bagażnika dachowego – koszt doprowadzenia auta do stanu używalności 5 000 zł.
– Przypadek drugi: nie kupiłem auta “A”, ponieważ oględziny wykazały problemy ze skrzynią biegów i szpachle na dachu. Wydałem 300 zł na sprawdzenia auta przed zakupem, a ustrzegłem się  wydatku 5 000 zł na doprowadzenie tego pojazdu do stanu używalności. – Tutaj mówimy tylko o pieniądzach.

A co jeżeli auto ma zaklejoną kontrolkę od ABS’u? albo poduszek powietrznych? albo jeszcze gorzej, było składane z dwóch?
Wydając przykładowe 300 zł oszczędzasz już powiedziane 5 000 zł i wygrywasz swoje życie. Tak, nie pomyliłem się w tekście, wygrywasz życie, swoje, swoich bliskich których wozisz i innych uczestników ruchu drogowego – bo takie auto jest zagrożeniem dla wszystkich.
Drastyczne przykłady? to nie przykłady, to niestety prawdziwe historie. Takie historie można by mnożyć… Nie oznacza to jednak, że dobre używane auta nie istnieją.

Czy Auto Mentor, czyli ja – Marcin, czy dowolny inny specjalista, czy firma, czy warsztat, czy Ty – wykorzystując wiedzę praktyczną z mojego kursu online – sprawdź samochód przed zakupem lub zleć to innym i kup auto świadomie.

Na idealnym rynku samochodowym oczekujemy dwóch rzeczy:
1. Zgodności opisu auta ze stanem faktycznym
2. Ceny auta adekwatnej do stanu technicznego i wizualnego.
Idealny rynek jednak nie istnieje, na szczęście takie oferty sprzedaży – tak. Nie wyczerpałem tematu, to tylko kropla w morzu…

…właśnie po to.

Powodzenia 😉

M.