Projekty zrealizowane

Auto dla Pani Beaty.
Wymagania:
1. Do firmy i do domu
2. Pakowny
3. Najlepiej Diesel z automatem i tempomatem
4. Max 10-latek
5. Cena do 35 tyś zł

Wybór padł na Forda S-Max
Auto znalezione w autokomisie (mimo iż za komisami nie przepadam), 2.0 tdci 140 KM z PowerShift’em, sprowadzone z zagranicy od pierwszego właściciela – przebieg 180 tyś km – tak, tak, wiem, 9 – letni diesel i tylko 180 tyś km… Przebieg potwierdzony książką serwisową oraz FV z serwisów, a ponad to stanem technicznym i wizualnym auta.
Brak usterek, do wymiany rura dolotowa intecoolera, kratka nawiewu słupka B – prawego oraz opony. Lakierowany błotnik prawy tylny. Auto po lekkim uderzeniu w tył, co widać na zdjęciach. Nowa właścicielka stwierdziła, że to jej nie przeszkadza i nie będzie tego naprawiać.
Samochód jak na blisko 10 lat – w stanie technicznym i wizualnym: 4+

———————————————————————————————————-
Auto dla Pani Gosi.
Wymagania:
1. Dynamiczny, silnik na łańcuchu rozrządu ( Szacun dla Pani Gosi za wiedzę i zadawane pytania techniczne 😉 )
2. Max 3 latek
3. Bezawaryjny
4. Wielkością zbliżony do Astry G (poprzednie auto)
5. Cena do 50 – 60 tyś zł

Wybór mógł paść tylko jeden – Rolka 😉
Toyota Corolla rocznik 2017, 1.6 Valvematic 132KM, manual, przebieg 70 tyś km. O wiarygodności przebiegu nie muszę pisać…
Auto znalezione u Dealera Toyoty, po pełnym przeglądzie i serwisie układu hamulcowego. Samochód w stanie perfekcyjnym poza delikatnym (ok 1 cm długości) zapoceniem między głowicą a blokiem – tuż obok napinacza łańcuch rozrządu oraz jednym małym zabrudzeniem na desce rozdzielczej, nad schowkiem po stronie pasażera – co właścicielce nie przeszkadza. (auto po trasie 😀 )

———————————————————————————————————-
Auto dla Pana Krzysztofa (a przy okazji mojego serdecznego kolegi)
Wymagania:
1. Cena do 15 tyś zł
2. Rocznik 2010 w górę
3. kombi, diesel, tempomat, automat w ostateczności manual
4. Preferowane auto: Ford Focus 2 generacji po lifcie.

No i jest Foka 😉
1.6 tdci, 109KM, niecałe 170 tyś przebiegu – czy prawdziwe – tego nikt nie wie 😉 brak dokumentów potwierdzających przebieg, ale Panu Krzysztofowi to nie przeszkadza, ponieważ stan techniczny i wizualny określiłem na 4 z “-“. Auto po małej kolizji, malowany przód – zderzak, błotniki i maska, wymieniony reflektor prawy oraz szyba przednia. Błędy z licznika – standard w tym modelu, problemy z komunikacją, z modułami drzwi – tak lewe jak i prawe – to również usterki, które się zdarzają w Focusie. Coś “szumi” od strony rozrządu – prawdopodobnie rolka napinacza paska wielorowkowego. Pan Krzysztof z mechaniką jest “po imieniu”, więc auto zakupił, co zapewne też było spowodowane jego ceną.

Nie umieszczam tutaj wszystkich zdjęć, jakie robię i wszystkich kupionych albo i niekupionych (których jest jeszcze więcej) aut. Dlatego, że czasami aut oglądam 5 – 10 dla jednego klienta, zanim znajdę coś dobrego lub odpowiadającego klientowi. To nie znaczy, że nie zdarzają się strzały w tzw. “10” pierwsze oględziny i zamknięta sprzedaż – bo takich sytuacji też jest dużo.
Więcej ciekawostek pokazuję na swoim kanale na YT.